Ľanové semeno – ako ho možno nepoznáte (neobľúbenec rakoviny)

Od poradcu pre naturálnu medicínu Jána Dedíka, ktorý ho získal z nemeckého prameňa, som dostal a úspešne vyskúšal recept na protirakovinovú kúru pomocou ľanového semena. Kúra trvá tri týždne. Po týždňovej prestávke sa dá v nej pokračovať, prípadne už v zníženom dávkovaní.

Príprava, použitie:

Za necelú čajovú lyžičku ľanového semena pomelieme (v elektrickom kávovom mlynčeku) a posypeme ním rozmrvenú kocku čerstvého tvarohu (používal som väčšinou tučný, s odtučneným je účinnosť oveľa nižšia – treba aspoň 10% tuku). Toto je denná dávka a možme si ju rozdeliť na menšie dávky počas celého dňa.

Kvôli zľahčeniu konzumácie som tvaroh niekedy polieval aj bielym jogurtom, medom a kvôli svojmu fajnšmekerstvu ochucoval aj nakrájaným mäkkým banánom.

Ako alternatívu k použitiu tvarohu možno použiť uvarenú (natural) ryžu podľa rady Ing. Margity Bošeľovej (Synergia 21) – ryžu posypte až ochladenú na tanieri pred jej konzumáciou.

Podľa gusta je možné ryžu s tvarohom skombinovať – premiešať.

Ak nie je v danej chvíli po ruke ľanové semeno, podobný účinok sa dosiahne ľanovým olejom (kúpite v predajniach zdravej výživy, v lekárňach).

Výhodné je pre dosiahnutie vyššieho účinku časovo (desiatkami minút, hodinami) oddeliť užitie ľanového semena od konzumácie iného jedla a užívania iných liečiv, aby liečiace sily tela nedelili a navzájom neoslabovali.

Ďalšie súčasti kúry ľanovým semenom:

Keď sa rakovinové bunky rozpadávajú, uvoľnené škodliviny i škodliviny z ľanové semena je treba odvádzať z tela. Nevyhnutné je súčasne užívať cviklovú šťavu a urologické/ľadvinové čaje (list brezy previsnutej, praslička roľná, zlatobyľ obyčajná, žihľava, stavikrv vtáčí, …).

Priebeh a výsledok kúry podporíte súčasným stravovaním sa podľa doporučení protiplesňovej diéty, ktorá vám odľahčí trávenie a poskytne ďalšie liečebné a protirakovinové pôsobenie.

Poznámky:

Tvaroh i ryža pôsobia zrejme ako pohlcovač jedovatých látok z rakovinových buniek i zo semena samotného (obsahuje aj zdraviu škodlivé látky, preto neprekračujte dennú dávku).

Ryžu nevarte nadlhšie dopredu, ale konzumujte ju podľa možnosti čerstvo uvarenú (skladovaná vára => odpad, choroba). Takisto tvaroh neskladujte x dní – kvasí a plesnivie, starne..

Takisto semienka nemelieme do zásoby, maximálne iba tú dennú dávku.

Protirakovinové činidlá ľanového semena sú v jeho vnútri, preto semená treba mlieť – dostať sa im pod šupku.

Účinok sa dostavuje len v stave za surova – bez tepelnej úpravy (pre iné liečebné účely je semeno používané v celku a po zaliatí horúcou vodou).

Zastavte smelo hoci aj metastázy a odstráňte ich! Inšpirovaní ďalšími radami – ohľadne liečenia svojej duše, zmeny životného štýlu a prístupu k sebe, ostatným ľudom a k svetu vôbec – vráťte sa natrvalo medzi (až ne-)normálne zdravých ľudí. To vám z celej duše želám a radím.

Ďalšie kroky k definitívnemu rozlúčeniu sa s rakovinou – bez jej návratu po rokoch, rozvediem bližšie neskôr. „V kocke“ povedané: láska k sebe, k blížnemu i k celému stvoreniu, trávenie veľa času v prírode, asertivita, riešiť osobné otázky, nepreťažovať sa, nereagovať na útok útokom, ale najskôr pochopiť druhého, s láskou vedieť povedať aj „nie“ a „skús to urobiť sám, nemám teraz čas“, objaviť radosť …

Autorkou metódy použitia ľanového semena a oleja s tvarohom je nemecká biochemička Dr. Johanna Budwig. 

Ďalšie informácie o ľane siatom (lat. Linum usitatissimum)

som vybral z knihy autora Dionýza Dugasa „Zdravý život s babkinými bylinkami“, vyd. Knižné centrum, vydavateľstvo, Žilina, 2004.

Ľan patrí medzi veľmi užitočné rastliny. V najstarších dobách slúžil ako potrava, neskôr na výrobu plátna, ľanový olej má široké technické uplatnenie a semeno je výborným liekom. Preto mu to slávny botanik Linné zdôraznil aj v latinskom názve usitatissimum – najužitočnejší.

Užitočný je pri zvyšovaní činnosti čriev, odstraňovaní zápchy a zastavení hnačky.

Lieči aj zápal žalúdka, žalúdočné vredy a preventívne pôsobí proti rakovine žalúdka. Na tieto ochorenia priaznivo vplýva aj vo forme čaju alebo macerátu zo semena v obvyklom dávkovaní.

Lisovaním zrelých semien ľanu sa získava známy ľanový olej. Používa sa zvonku na popáleniny. Veľmi dobre sa uplatňuje v liečebnej kozmetike ako regeneračný prostriedok a tvorí súčasť viacerých kozmetických prípravkov.

Ľanové semeno má veľmi dobré liečivé účinky pri vnútorných bolestiach. Celé alebo rozdrvené semeno dáme do plátenného vrecúška a ponoríme ho na desať minút do horúcej, nie vriacej vody. Necháme odkvapkať a čím teplejšie prikladáme pri bolestiach obličiek, močového mechúra, žalúdka a iných bolestiach vnútorných orgánov (poznámka TŠ: mne pomohol vyliečiť pankreas poranený silným nárazom; rovnako poranenú slezinu mi vyliečilo rovnako použité horčičné semeno).

Ľan obsahuje aj niektoré jedovaté látky, preto pri vnútornom užívaní semien alebo macerátu neprekračujeme odporúčané dávky.

Autor: Tibor Štujber

Zdroj: Smer:harmónia

Léčivo, za které se nepořádají obludné růžové pochody: Německá vědkyně Dr. Johanna Budwigová vynalezla již před lety úspěšný a jednoduchý lék na rakovinu. pokračovanie článku

11 207 pozretí

Ak kliknete ľavou myšou na ľubovoľné na modro zafarbené slovo, otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budeme radi, ak nám o tom napíšete na EZOpress@gmail.com Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.