Vieme čo jeme? Pozrite si praktiky potravinárskeho priemyslu v praxi… (video)

Stuart Miles

obrázok so súhlasom Stuart Miles / FreeDigitalPhotos.net

Ve filmu odhaluje režisér Robert Kenner praktiky potravinářského průmyslu a ukazuje některá fakta o průmyslové výrobě potravin, která byla dosud konzumentům s tichým souhlasem vládních ministerstev utajována. Dokument ukazuje, jak hrstka korporací kontroluje dodávky potravin a často staví vlastní zisk před zdraví spotřebitelů, živobytí farmářů, bezpečnost zemědělských pracovníků a ochranu přírody. Přesvědčivý depresivní pohled na velkopodnikání ve výrobě potravin nejen popisuje jejich nechutnou cestu z polí a stájí ke spotřebiteli, ale zároveň zkoumá ekonomický řetězec, v němž následky zdánlivě levného jídla, kdy hamburger stojí méně než brokolice, nese celý zdravotní a sociální systém. Obsahuje řadu rozhovorů s odborníky na slovo vzatými.

Spôsob, akým sa stravujeme, sa za posledných 50 rokov zmenil viac, než za predchádzajúcich 10 000 rokov.

Keďže YouTube pravidelne maže nežiadúce videá,  stiahnuť TU(potrebujete dekomprimačný nástroj, ktorý dokáže dekomprimovať .zip súbory) 

Obsah filmu:

Druhá varianta filmu, ak by niektorý zmazali:

Správa o skutočnej cene lacných potravin:

Zdravé potraviny, si môžete zakúpiť TU

Kniha: Doba jedová – Strunecká Anna, Patočka Jiří

Ostatné knihy o výžive

Odporúčame na prečítania taktiež článok Hlavné zásady zdravej výživy v kocke, ktorý napísal Ing. Peter Tóth

Ako to prebieha vo veľkochovoch a na jatkách

7 655 pozretí

Ak kliknete ľavou myšou na ľubovoľné na modro zafarbené slovo, otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budeme radi, ak nám o tom napíšete na EZOpress@gmail.com Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.