Bačov šalát alebo protirakovinová bomba?

bacov salatVšetci, ktorí sa zaujímate o tematiku, ako zdolať, alebo predchádzať rakovine ste sa určite stretli s Budwigovej receptom  kde autorka mieša tučný tvaroh s mletými ľanovými semiačkami a ľanovým olejom

Ako vieme tvaroh je ťažko stráviteľná a málo živín obsahujúca substancia. Navyše mnohí, aby im to chutilo pridávajú k tomu banán, med, … (ako v článku) čo ešte sťažuje trávenie a pre ľudí, ktorí potrebujú zlikvidovať nádorové bunky (teda ich odrezať od energetického zdroja, čím je cukor),  sa naopak spomínaný banán, či med stáva výživou pre rakovinu. Pre väčšinu zdravých ľudí je nizkosacharidová strava veľmi prospešná, tak u ľudí s rakovinou je nevyhnutná.

Ing. Tomáš Zabó, vitarián aplikujúci ketogénnu výživu a bádateľ nie len v oblasti liečby rakoviny, ale hlavne spôsobu života bez chorôb mi ukázal, ako by sa dal Budwigovej protokol ešte vylepšiť a čím nahradiť spomínaný tvaroh. Napadlo mu, že to čo poznáme my, Budwigová asi nepoznala a to je 100% kozia, alebo ovčia (samozrejme nepasterizovaná) bryndza. Toto je na rozdiel od tvarohu oveľa stráviteľnejšia mliečna bielkovina, navyše živá potravina plná potrebných laktogénnych baktérií. Tvaroh však, okrem bielkoviny obsahuje aj síru a tú doplníte preparátom MSM, aby Budwigovej protokol fungoval ešte lepšie.

A aby z toho nebol len nejaký nechutný liek, ponúkam Vám recept, ktorý zatiaľ každý, kto ho ochutnal, označil za neskutočnú baštu.

Bačov šalát alebo protirakovinová bomba?

Ako základ môžete pokrájať paradajky, uhorky (ja obe šúpem, pre ľahšiu stráviteľnosť), reďkovky, topinambury, cibuľu, cesnak, …
ingrediencie bacov salat

Posoliť himalájskou soľou. Ja veľmi rád používam Deväťsil alebo umeocot. Nezabúdajte na protirakovinové korenie, ktorým je kurkuma,  ale bez čierneho korenia by sa neaktivovali jej liečebné účinky, takže vždy pridáme peper cca v pomere 3:1 (minimálne 5:1).

Primiešame 1-2 polievkové lyžice nepasterizovanej bryndze a dolejeme konopný olej a čerstvo (na kávovom mlynčeku) zomleté ľanové semiačka. (Ak máme môžeme aj semiačka z ostropestreca a marhuľové jadierka). Ľanový olej používame iba v prípade, že máme istotu, že pri lisovaní nedošlo k zvýšenej teplote a nezačal oxidovať, lebo konzumovať fermež, je skôr na vyvolanie, než likvidáciu rakoviny. Ak je horký, tak ho určite používajme už len na maľovanie. Idálny je ľaničníkový olej – z pravekého ľanu. Ja ešte pridávam vločky kelp pre doplnenie jódu, alebo olej Fortuna vitae. Na doplnenie D vitamínu môžete zas priliať tento olej. Na záver odporúčam posypať konopnými semiačkami.

Ak máme tráviace problémy, tak odporúčam zeleninu kvasiť (hlavne v zime) či už krátkym kvasením (niekoľko hodín) alebo konzumovať kvasenú zeleninu (kyslá kapusta, kvašáky, …)

Dobrú chuť

Budeme radi, ak nám napíšete, ako Vám chutilo

Spoliehať sa na jednu alternatívnu liečbu je nezodpovedné

Na doplnenie by som rád uviedol, že spoliehať sa na tento jeden, alebo iný recept pri liečbe rakoviny je nezodpovedné. Do liečby je nutné zapojiť všetky fungujúce metódy

Začnite sa v tejto oblasti vzdelávať a nedovoľte na sebe experimentovať. Väčšina onkológov by sebe chemoterapiu nenasadila.

Hlavne s rakovinou nebojujte, ale ju prijmite. Od mnohých ľudí som počul „Prečo práve ja!“ Ak v živote prijmete hocijakú situáciu s láskou, budete žiť v radosti, a zrušíte vrátením sa do minulosti štartovaciu príčinu, kedy rakovina vznikla a odpustíte všetkým aj sebe a o odpustenie požiadate (samozrejme na úrovni srdca – emócií (nie rozumu), choroba sa nemá prečo ďalej demonštrovať, tak ako to popisuje Dr. Hamer a potom je už len otázkou času, kedy sa aj s rakovinou organizmus popasuje sám.

Peter Tóth

4 752 pozretí

Ak kliknete ľavou myšou na ľubovoľné na modro zafarbené slovo, otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budeme radi, ak nám o tom napíšete na EZOpress@gmail.com Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.