Za čo vlastne platíme pri kúpe tovaru

Stuart Miles

obrázok so súhlasom Stuart Miles / FreeDigitalPhotos.net

The Story of Stuff

Od ťažby cez predaj a likvidáciu, všetky veci v našich životoch ovplyvňujú komunity doma aj v zahraničí, zatiaľčo väčšina je skrytá pred našim pohľadom. Príbeh vecí (The The Story of Stuff) je 20-minútový, rýchly, faktami naplnený pohľad na temnú stránku našej produkcie a konzumných šablón. Príbeh vecí (The The Story of Stuff) odhaľuje spojitosti medzi obrovským množstvom environmentálnych a sociálnych problémov a vyzýva nás všetkých na vytvorenie udržateľného a správneho sveta. Niečo ťa naučí, rozosmeje ťa, a môžno navždy zmení spôsob ako hľadíš na veci v tvojom živote.

Annie Leonard: www.storyofstuff.com

Video v češtine na YouTube:

zdroj: ekologia.mayday.sk

Mallence Bart Williams o systematickom vykorisťovaní Afriky Západom

Časť prednášky na berlínskom TEDx, v ktorej Mallence Bart-Williams jednoduchým a zrozumiteľným spôsobom vystihla podstatu toho, akým spôsobom Západ udržuje systém vykorisťovania bohatej Afriky. Mallence sa narodila v Kolíne nad Rýnom v Nemecku. Je spisovateľka, filmárka a módna návrhárka Nemecka a Sierra Leone. Študovala ekonómiu a financie v Paríži, Singapure a Veľkej Británii. Dnes žije na celom svete, prevádzkuje čisto prírodný kozmetický podnik v Hongkongu a je zakladateľkou a kreatívnou riaditeľkou FOLORUNSHO, kde pracuje s deťmi ulice v Sierra Leone. Vzhľadom k jej nemecko -sierraleone koreňmi vníma seba ako most spájajúci dva diametrálne odlišné svety. Jej pozadie jej umožňuje vidieť kreatívne riešenia spoločných problémov. V rámci troch rokoch prevádzky, jej kolektív vzal deti bez domova z ulíc a umiestnil do škôl, vyvinuli teniskové a odevné kolekcie, vydali knihu a dokument ich príbehu, a uskutočnili umelecké výstavy v Berlíne, New Yorku, Paríži a Miami. Vďaka jej práci s FOLORUNSHO, spája kultúrny kontrast, ktorý umožňuje ľuďom zdieľať ich myšlienky, prijať opatrenia a dosiahnuť výsledky.

7 331 pozretí

Ak kliknete ľavou myšou na ľubovoľné na modro zafarbené slovo, otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budeme radi, ak nám o tom napíšete na EZOpress@gmail.com Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.