Mojžišovej metóda liečby tzv. funkčnej ženskej sterility (neplodnosti)

Štatistiky ukazujú, že v posledných rokoch stále pribúda množstvo žien, ktorým sa dlhodobo nedarí otehotnieť.

Kookkai_nak

obrázok so súhlasom Kookkai_nak / FreeDigitalPhotos.net

Z medicínskeho hľadiska to môže byť zapríčinené rôznymi poruchami, či už anatomickými (napr. zrasty vajíčkovodov), funkčnými ( napr. hormonálne poruchy), ale v neposlednom rade aj psychickými. Samozrejme, že príčiny neplodnosti je potrebné hľadať nielen na strane ženy, ale aj (resp. najprv!) u muža. Pritom je potrebné zdôrazniť, že nech je muž akokoľvek potentný, nemusí byť plodný – nemusí produkovať dostatok zdravých spermií. V danom prípade sa však zameriame na problémy v ženskom organizme.

Už zhruba pred tridsiatimi rokmi rehabilitačná sestra na Fakulte telesnej výchovy a športu v Prahe pani Ľudmila Mojžišova spozorovala, že po úprave problémov s chrbticou sa zrazu podarilo otehotnieť niektorým pacientkam, ktoré sa o to dovtedy márne snažili. Začala sa problému venovať a postupne bola v spolupráci s niektorými lekármi vypracovaná rehabilitačná metóda na liečbu tzv. funkčnej ženskej sterility. Pod týmto názvom sa skrýva stav, keď žena nevie otehotnieť napriek tomu, že žiadna z klasických vyšetrovacích metód nedokázala nijakú odchýlku, ktorá by mohla byť príčinou jej neplodnosti. V takom prípade je možné, že ide o blokádu v úseku chrbtice odkiaľ vychádzajú nervy inervujúce ženské pohlavné orgány. Jednou z možných príčin neschopnosti otehotnieť v takom prípade môže byť spazmus ( kŕčovité zovretie) vajíčkovodov, ktorým sa tieto stávajú nepriechodné jak pre vajíčko, tak i pre spermie a k otehotneniu teda nemôže dôjsť.

Vhodným cvičením za použitia cielene vybraných cvikov a následným manipulačným napravením chrbtice sa často dosiahne úprava tohto stavu a následne môže dôjsť k otehotneniu, pokiaľ tomu nebránia ešte ďalšie príčiny.

MUDr. Juraj Skladaný, PhD

S MUDr. Skladaným sa môžte stretnúť v Regeneračnom centre na jeho prednáške 16.6.2010 o 17.hod

Knihy a DVD o Mojžišovej metóde nájdete TU

6 384 pozretí

Ak kliknete ľavou myšou na ľubovoľné na modro zafarbené slovo, otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budeme radi, ak nám o tom napíšete na EZOpress@gmail.com Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.