Ľanové semeno – ako ho možno nepoznáte (neobľúbenec rakoviny)

Od poradcu pre naturálnu medicínu Jána Dedíka, ktorý ho získal z nemeckého prameňa, som dostal a úspešne vyskúšal recept na protirakovinovú kúru pomocou ľanového semena. Kúra trvá tri týždne. Po týždňovej prestávke sa dá v nej pokračovať, prípadne už v zníženom dávkovaní.

Príprava, použitie:

Pretože na trhu je mnoho receptov, o ktorých ich pisatelia tvrdia, že sú Budwigovej recepty, prosím pozrite si články a videá od Mgr. Heleny Cmurovej – prekladateľky kníh Dr. Johanny Budwig

Ďalšie informácie o ľane siatom (lat. Linum usitatissimum)

som vybral z knihy autora Dionýza Dugasa „Zdravý život s babkinými bylinkami“, vyd. Knižné centrum, vydavateľstvo, Žilina, 2004.

Ľan patrí medzi veľmi užitočné rastliny. V najstarších dobách slúžil ako potrava, neskôr na výrobu plátna, ľanový olej má široké technické uplatnenie a semeno je výborným liekom. Preto mu to slávny botanik Linné zdôraznil aj v latinskom názve usitatissimum – najužitočnejší.

Užitočný je pri zvyšovaní činnosti čriev, odstraňovaní zápchy a zastavení hnačky.

Lieči aj zápal žalúdka, žalúdočné vredy a preventívne pôsobí proti rakovine žalúdka. Na tieto ochorenia priaznivo vplýva aj vo forme čaju alebo macerátu zo semena v obvyklom dávkovaní.

Lisovaním zrelých semien ľanu sa získava známy ľanový olej. Používa sa zvonku na popáleniny. Veľmi dobre sa uplatňuje v liečebnej kozmetike ako regeneračný prostriedok a tvorí súčasť viacerých kozmetických prípravkov.

Ľanové semeno má veľmi dobré liečivé účinky pri vnútorných bolestiach. Celé alebo rozdrvené semeno dáme do plátenného vrecúška a ponoríme ho na desať minút do horúcej, nie vriacej vody. Necháme odkvapkať a čím teplejšie prikladáme pri bolestiach obličiek, močového mechúra, žalúdka a iných bolestiach vnútorných orgánov (poznámka TŠ: mne pomohol vyliečiť pankreas poranený silným nárazom; rovnako poranenú slezinu mi vyliečilo rovnako použité horčičné semeno).

Ľan obsahuje aj niektoré jedovaté látky, preto pri vnútornom užívaní semien alebo macerátu neprekračujeme odporúčané dávky.

Autor: Tibor Štujber

Zdroj: Smer:harmónia – sránka zrušená

Léčivo, za které se nepořádají obludné růžové pochody: Německá vědkyně Dr. Johanna Budwigová vynalezla již před lety úspěšný a jednoduchý lék na rakovinu. pokračovanie článku

11 325 pozretí

Ak kliknete ľavou myšou na ľubovoľné na modro zafarbené slovo, otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budeme radi, ak nám o tom napíšete na EZOpress@gmail.com Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.