Vieme čo jeme? Pozrite si praktiky potravinárskeho priemyslu v praxi… (video Potraviny a.s.)

Vo filme Potraviny a.s. odhaľuje režisér Robert Kenner praktiky potravinárskeho priemyslu a ukazuje niektoré fakty o priemyselnej výrobe potravín, ktorá bola doteraz konzumentom s tichým súhlasom vládnych ministerstiev utajovaná.

Stuart Miles

obrázok so súhlasom Stuart Miles / FreeDigitalPhotos.net.

Dokument ukazuje, ako hŕstka korporácií kontroluje dodávky potravín a často stavia vlastný zisk pred zdravie spotrebiteľov, živobytie farmárov, bezpečnosť poľnohospodárskych pracovníkov a ochranu prírody. Presvedčivý depresívny pohľad na veľkopodnikanie vo výrobe potravín nielen popisuje ich nechutnú cestu z polí a stajní k spotrebiteľovi, ale zároveň skúma ekonomický reťazec, v ktorom následky zdanlivo lacného jedla, kedy hamburger stojí menej než brokolica, nesie celý zdravotný a sociálny systém. Obsahuje rad rozhovorov s na slovo vzatými odborníkmi.

Spôsob, akým sa stravujeme, sa za posledných 50 rokov zmenil viac, než za predchádzajúcich 10 000 rokov.

Keďže YouTube pravidelne maže nežiadúce videá,  stiahnuť TU(potrebujete dekomprimačný nástroj, ktorý dokáže dekomprimovať .zip súbory)

Druhá varianta filmu, ak by niektorý zmazali – Správa o skutočnej cene lacných potravin:

9 003 pozretí

Ak kliknete ľavou myšou na ľubovoľné na modro zafarbené slovo, otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budeme radi, ak nám o tom napíšete na EZOpress@gmail.com Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.