Lekári majú liečiť a nie udávať pacientov

ID-100228600

obrázok so súhlasom stockimages / FreeDigitalPhotos.net

Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky dalo 12.XII.2011 (v pondelok) do ZRÝCHLENÉHO pripomienkového konania novelu očkovacej Vyhlášky MZ SR č. 585/2008 Z.z. o podrobnostiach o prevencii a kontrole prenosných ochorení.

Hlavným účelom tejto novely je (žiaduce) zrušenie plošného povinného očkovania proti tuberkulóze od 1.I.2012, avšak ministerstvo chce do vyhlášky zákerne prepašovať takto narýchlo a v predvianočnom období (kedy by sotva kto čakal podraz takýchto rozmerov) povinnosť všetkých detských lekárov hlásiť regionálnym úradom verejného zdravotníctva (RÚVZ) všetky odmietnutia povinného očkovania a tiež viesť si evidenciu odmietnutí povinného očkovania.
Vo výsledku to znamená, že podľa tejto novely, LEKÁRI SA MAJÚ POVINNE STAŤ eštébáckymi UDAVAČMI rodičov, ktorí sa po dôkladnom, zodpovednom a informovanom zvážení rozhodli nedať svoje deti očkovať niektorým z očkovaní, vyhlásených práve touto vyhláškou za „povinné“.
Podobnosť s komunistickou totalitou spred 22 rokov NIE JE NÁHODNÁ. Sú to presne tie isté praktiky, ktoré robili za „vedúcej úlohy jednej strany“ (Komunistickej strany Československa) zo všetkých, čo nedržali hubu a krok, štvanú zver.
Nedopustite, prosím, hroziaci návrat novej verzie eštébáckej totality!
Na podporu hromadnej pripomienky je čas len do utorka 20.XII.2011 (vrátane).

K tejto téme Vám odporúčame nasledovnú literatúru

3 116 pozretí

Ak kliknete ľavou myšou na ľubovoľné na modro zafarbené slovo, otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budeme radi, ak nám o tom napíšete na EZOpress@gmail.com Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.