Plesne či vredy? Hravo si s tým poradí Oregáno

oregano

obrázok so súhlasom James Barker / FreeDigitalPhotos.net

Oreganum vulgare, ľudovo zvaný pamajorán, alebo dobromyseľ alebo v Stredomorí známy ako oregano.

Oreganový olej obsahuje niekoľko priaznivo pôsobiacich zložiek, napríklad esenciálne oleje (carvacrol, thymol, borneol), kyselinu rozmarínovú, terpenoidy, steroly, vitamíny A a C, ako i flavonoidy. Je účinným antioxidantom, takže chráni bunky pred voľnými radikálmi. Jedna z jeho aktívnych zložiek – carvacrol – je mimoriadne silnou a jedinečnou antimikrobiálnou látkou. Je schopný udržať a posilniť zdravo fungujúci detoxikačný systém tela.

Je univerzálnou rastlinou, ktorá pôsobí silne protikŕčovo a má poztívny vplyv na činnosť srdca.

Tlmí kŕče pri pokazenom žalúdku a pri črevných zápaloch. Podáva sa v rôznych formách pri prieduškových ochoreniach na inhalácie (pridajte pár kvapiek oreganového oleja do vody). Najčastejšie sa využíva jeho schopnosť čistiť zahlienené pľúca a výborne pomáha pri chorobách priedušiek. Uvádzajú sa taktiež pozitívne účinky pri tlmení hystérie a epilepsie. Vhodný je tiež pri bolestiach hrdla – na kloktanie a pri kašli aj ako bylinkový dezinfekčný prostriedok (ústnej dutiny, hrdla, dýchacích ciest).Pomáha i pri zápaloch pečene, nespavosti a reumatizme.

produkty s obsahom oregana
klik na obrázok

Chráni pred choroboplodnými zárodkami nachádzajúcimi sa v potrave. Pri nechutenstve sa tiež osvedčil ako dobrý pomocník na podporu chuti do jedla. Oregano však môže tiež upokojiť vaše podráždené nervy a ochráni vás pred depresívnymi náladami.

Pamajorán ma tiež vplyv na akné, alergie, astmu, zápchu, bodnutie hmyzom, bronchitídu, afty (vytieranie postihnutej oblasti ústnej dutiny prípadne vyplachovanie), nachladnutie a chrípku, ochorenia ďasien, bolesti hlavy, postihnutie parazitmi, zápaly pľúc, psoriázu, bradavice.

Je úžasným pomocníkom na vnútorné aj vonkajšie použitie. Jedinečný carvacrol si poradí s akoukoľvek formou plesňových ochorení. Stačí na postihnuté miesto nakvapkať pár kvapiek a nechať pôsobiť, poradí si s plesňou na pokožke, nechtoch aj na slizniciach. O pár dní pocítite a uvidíte zlepšenie. Pri plesňových ochoreniach je vhodná kombinácia vnútorného užívania aj lokálneho (priamo na postihnuté miesto).

Máte lupiny? Pridajte pár kvapiek oreganového oleja do vášho obľúbeného šampónu. Pokožka hlavy sa upokojí a prestane svrbieť. Po opakovanom použití uvidíte pozitívne zmeny.

Svrbí vás pokožka celého tela po návšteve plavárne alebo wellnes? Pár kvapiek do sprchového šampónu prípadne telového mlieka určite zmierni pocit svrbenia a prinavráti pokožke krásu bez šupiniek a začervenania.

Pokiaľ neznesiete silnú koncentráciu pri aplikácii priamo na pokožku, zmiešajte pár kvapiek oreganového oleja s krémom ktorý používate.

Pri vnútornom užívaní a aplikácii na sliznice napríklad v ústnej dutine odporúčame zriediť vždy s vodou prípadne s bielym jogurtom.

Všetky hore uvedené údaje slúžia pre informáciu a poučenie, nenahradzujú akúkoľvek liečbu predpísanú lekárom.

OREGANOVÝ OLEJ

je vyrobený z odrody Origanum vulgare. Obsahuje niekoľko priaznivo pôsobiacich zložiek, napríklad esenciálne oleje (carvacrol, thymol, borneol), kyselinu rozmarínovú, terpenoidy, steroly, vitamíny A, C, flavonoidy a chlorofyl. Je účinným antioxidantom, takže chráni bunky pred voľnými radikálmi. Jedna z jeho aktívnych zložiek – carvacrol, je mimoriadne silnou antimikrobiálnou látkou. Oreganový olej je schopný udržať a posilniť zdravo fungujúci detoxikačný systém tela. Je účinný aj v malých koncentráciách. Vyššie koncentrácie prípadne nadmerné používanie môže pôsobiť nepriaznivo na sliznice, žalúdočnú mikroflóru a ďalšie orgány. Denná bezriziková dávka oreganovej silice je 50 mg. To znamená, že jedno 100 ml balenie tohto oreganového oleja je určené na mesačnú kúru. Je nevhodný pre tehotné, dojčiace ženy a deti do 3 rokov. Aplikácia pre deti nad 3 roky vyžaduje opatrnosť a zníženie odporúčanej dennej dávky. Aplikácia do očí sa neodporúča.

použitie:

 • je vhodný pre ľudí postihnutých plesňami, pri kvasinkovej, kožnej a slizničnej infekci
 • ide o silný antioxidant a prírodné antibiotikum s protizápalovým účinkom,pôsobí ako prevencia a podporná liečba
 • tráviacich, žalúdočných a žlčníkových problémov
 • odporúča sa pri infekčných hnačkách, ale aj pri zápchach, pri postihnutí parazitmi
 • pomáha pri kožných problémoch (akné, lupienka, bradavice, kožné a nechtové plesne)
 • pozitívne pôsobí pri infekciách dýchacích ciest, zápaloch stredného ucha, alergiách, astme
oregano_mast

Oreganová masť
klik na obrázok

OREGANOVÁ MASŤ

vonkajšie použitie:

 • akné
 • lupienke
 • bradaviciach
 • kožných plesniach
 • nechtových plesniach

Oreganová masť obsahuje okrem oreganového extraktu aj extrakt z jadier grapefruitu (Citrus paradisi) obsahujúci komplex bioflavonoidov, ktoré účinne bránia množeniu baktérií, vírusov a plesní.

Recenzie zákazníkov:

Dobrý deň, Candimis sme si obľúbili, kupujeme ho celkom často, užívam ho vnútorne a musím povedať, že kožné problémy, ktoré som mala, sú minimálne nebo nie sú vôbec.


Candimis užívame ako prevenciu vírusových ochorení a zdolávaniu plesní.


Dobrý deň, ešte som kvapky Candimis nedobrala, nemôžem teda takto dopredu hodnotiť, avšak brala som ich asi pred 10timi roky, to mi zabrali, a preto som si ich objednala zasa a dokonca doporučila ešte ďalším známym. Verím, že mi opäť pomôžu. Majte sa pekne, prajem krásny deň, nech sa vám darí.


Dobrý deň, prípravok Fin Candimis som si zakúpila na doporučenie lekára na zbavenie plesní v tele. Užívam ho spoločne s inými prípravkami a ešte nemám dokončenú polročnú doporučenú kúru, tak nemôžem povedať, ako prípravok funguje na plesne. V príbalovom letáku som ale dočítala, že pôsobí dobre na bradavice. Preto som si potrela malú bradavicu jednou kvapkou tohto oleja. Bolo to na tvári a dosť  to pálilo, tak som si nabudúce dala jednu kvapku na vatovú tyčinku. Takto som to potrela asi ešte štyrikrát a bradavica naozaj zmizla. Zatiaľ tento olej na nič iné nepoužívam, ale rozhodne ho odporúčam.


S prípravkom Candimin (Fin Candimis) som veľmi spokjná, je výborný pri prvých príznakoch chrípky a nachladenia:)


Vážení, preparát Fin Candimis-Candimin užívam vo svojej praxi dlhšiu dobu, resp. som jej používal, a teraz sa k nemu vraciam. Som zverolekár a používam ho ako antimykotikum, samostatne alebo v kombinácií s ďalšími preparátmi, alebo do mastí. Na zažívacie poruchy v doporučenej dávke u členov rodiny aj psích pacientov. Teraz s úspechom v dávke 2 kvapky do jednej dávky ústnej vody ku kloktaniu a vyplachovaniu, k boľavým krčkom, stomatitídam. K dezinfekcii v roztoku betadinu na interdigitálny ekzém psov a podobné kožné problémy. Každopádne s dobrým účinkom.


Dobrý deň, s výrobkom Candimin – Fin Candimis som veľmi spokojná. Užívam ho i preventívne v dobe chrípok, aj črevných, pri kašli a keď se vyskytne nejaká vyrážka (akné). Prajem pekný deň.


Dobrý deň, zatiaľ sme vyskúšali len Candimin na pleseň na nechtoch – veľký úspech.


S Candiminom má celá rodina veľmi dobré skúsenosti – takmer vo všetkých inzerovaných oblastiach (zvlášť plesne a zápaly na končatinách), avšak je nutné užívať pravidelne a poctivo (a zvlášť dlhodobo), inak se problémy vracajú.


Prípravok Candimin Fin som užívala na pleseň, ktorú som mala na všetkých slizniciach po liečbe antibiotikami.V priebehu užívania sa môj stav začal zlepšovať, až pleseň úplne zmizla. Môžem doporučiť!!!!


Dobrý deň, ďakujem za Váš dotaz. Veľmi rada poskytnem referencie na Vami dodávaný prípravok, pretože som s ním maximálne spokojná. Používame ho celá naša rodina, skvele pomáha pri črevných problémoch, taktiež se osvědčil proti lupinám a používam ho aj na pleseň, ktorá ma trápila dlhšiu dobu pod nechtom a v súčasnej dobe to vyzerá takmer doliečene. Z tohto dôvodu si budem objednávať ešte jedno balenie. Skvelá vec!!!


Dobrý deň, Candimin mi pomohol od problémov zažívania. Mala som veľké bolesti brucha, proste som bola nafúknutá, dala som si na čajovú lyžičku s cukrom jednu kvapku, chvíľku som to držala v ústach, než sa cukor rozpustil a potom prehltla a zapila čistou vodou. Behom štvrť hodinky sa mi uľavilo. Inak beriem Candimin každé ráno nalačno, než idem do práce. Taktiež jednu kvapku s cukrom. Cítim celkovú úľavu aj po psychickej stránke. Neberiem to dlho, ale naozaj sa cítim dobre. Ďalej som ho použila na nášho psíka, vyškrabal si kliešťa a zostala mu tam krvavá stopa, tak som mu to natrela, a ranka sa krásne uzavrela, urobil sa chrasta a psík má pokoj. Votrela som mu Candimin do kožúška a môžem povedať, že sa mu kliešte vyhýbajú. Ďalej, moja dcérka si nechala dať pearcing do jazyka. Jazyk mala celý opuchnutý. Mazala si to Candiminom a jazyk jej spľaskol a po troch dňoch ho má zahojený. Vždy sme dávali kvapkatkom len jednu kvapku. Manželovi pomohol od škaredej afty. Smial sa mi, vraj, som zvedavý na ten tvoj zázrak. Je pravda, že Candimin je silne aromatický, ale je to bomba.


Candimin mi doporučili na problém s lupinami. Zdá sa, že užívanie zaberá, ako 2 kvapky do šampónu, tak 2 kvapky vnútorne. Mám pocit, že zmierňuje aj chrípkové stavy.

58 630 pozretí

Ak kliknete ľavou myšou na ľubovoľné na modro zafarbené slovo, otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budeme radi, ak nám o tom napíšete na EZOpress@gmail.com Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.