Ako upratovať, čistiť, prať bez toxických chemikálií

Dennodenne sa dostávame do kontaktu s toxínmi a je otázne, či si aj všetky zdroje uvedomujeme. Mnohé nevieme ovplyvniť. Vlastne vedeli by sme, ak by sme sa vysťahovali z miest do lesa a podobne. Ale o mnohých ďalších toxínoch, ktoré nás atakujú sa rozhodnúť vieme.

obrázok so súhlasom chanpipat / FreeDigitalPhotos.net

obrázok so súhlasom chanpipat / FreeDigitalPhotos.net

Je otázne, že napríklad šaty, ktoré si obliekame, v akom prášku sme vyprali a či sa v prášku obsiahnuté škodliviny budú cez pokožku (ktorá je naším najväčším orgánom)  vstrebávať celý deň. Alebo riady z ktorých jeme a pripravujeme jedlo, akými čistiacimi prostriedkami boli umyté a škodliviny sa do nás dostanú spolu s jedlom. Ešte horšie je, že výpary čistiacich prostriedkov môžeme jednoducho vdýchnuť, čím sa dostanú priamo do krvného obehu a intoxikujú náš organizmus. A tak by sme mohli písať o šampónoch, mydlách, deodorantoch, či inej kozmetike. O znečistení planéty sa ani nebudeme rozpisovať.

Ktoré čistiace prísady sú najnebezpečnejšie?

Akroleín, formaldehyd, benzén, benzylchlorid, chlór a  chlorid uhličitý, vinylchlorid, výpary glukolu, fosfáty, dichlórbenzén, ftaláty, nonyl fenol etoxylát, ropné rozpúšťadlá, parfumy, butyl cellosolve, etanol amíny, Sodium Lauryl Sulfát, … viac v článku: www.badatel.net

obrázok so súhlasom SweetCrisis / FreeDigitalPhotos.net

obrázok so súhlasom SweetCrisis / FreeDigitalPhotos.net

3 908 pozretí

Ak kliknete ľavou myšou na ľubovoľné na modro zafarbené slovo, otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budeme radi, ak nám o tom napíšete na EZOpress@gmail.com Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.