Zdravá banánová, čokoládová a iné zmrzliny

obrázok so súhlasom moggara12 / FreeDigitalPhotos.net

obrázok so súhlasom moggara12 / FreeDigitalPhotos.net

Banány ošúpeme, pokrájame a dáme do mrazničky na dobu, aby nezmrzli úplne (1-2 hod). Vložíme do mixéra spolu s toľkými datľami, koľko sme dali banánov a lístkami špenátu mixujeme na krémovú konzistenciu. Zmrzlina je hotová

Aby sme docielili rôzne chute a dodali organizmu rôzne látky, suroviny môžeme obmieňať. Namiesto datlí použijeme figy, inokedy prisypeme škoricu, alebo kakao či karob. Taktiež môžeme zamraziť a pridať jahody, čučoriedky a budeme mať jahodovú, či čučoriedkovú zmrzlinu.

Ak budeme zmrzlinu jesť lyžičkou, môžeme ju posypať lúpanými konopnými, alebo tekvicovými semiačkami. Pre zjemnenie chute môžeme pri mixovaní pridať hotové krémy z orieškov, alebo čokolády.

Ďalšie recepty nájdete v knihách

Ďalšie články o vitariánstve a surovej strave

Viac info o mixéri kliknutím na obrázok:

Blender G21 Perfect smoothie maker, RAW mixér 1500 W, 1000 - 35000 otáčok/min. - 180,90 €

Blender G21 Perfect smoothie maker, RAW mixér 1500 W, 1000 – 35000 otáčok/min.

2 729 pozretí

Ak kliknete ľavou myšou na ľubovoľné na modro zafarbené slovo, otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budeme radi, ak nám o tom napíšete na EZOpress@gmail.com Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.