Polievka, ktorá Vás postaví na nohy

obrázok so súhlasom KEKO64 / FreeDigitalPhotos.net

obrázok so súhlasom KEKO64 / FreeDigitalPhotos.net

Máte pocit, že Vám unikla sila (energia), ste vyčerpaní, po operácii, pôrode, alebo ste prekonali nejaké vážne ochorenie? Snažíte sa o čo najrýchlejšiu regeneráciu? Uvarte si polievku podľa receptov Tradičnej čínskej medicíny na doplnenie čchi, krvi a esencie Jing.

Celú (domácu) sliepku (alebo z ekologického chovu) + fľašu suchého červeného vína dať do hrnca a doliať toľko vody, aby sa prekryla. Variť bez pokrievky 1 hodinu.

Pozor sliepka musí byť stará. V žiadnom prípade nei kura.

Po hodine vybrať sliepku, obnažiť popr. nalámať kosti. Vložiť späť do polievky. Pridať 10 datlí + 2 lyžice kustovnice. Variť ďalších 5 (a viac) hodín pod pokrievkou bez soli a korenia.

Scediť, mäso obrať a vrátiť do vývaru. Pridať soľ, korenie (miso) a koreňovú zeleninu (mrkvu, petržlen, zeler) a variť ešte ½ hodiny.

Polievka vydrží v chladničke 3-4 dni. Odporúčaná konzumácia je dvakrát denne jeden tanier.

Vyživuje čchi a krv a ohrieva stredný ohrievač (žalúdok, slezinu, pankreas), čím posilňuje trávenie. Doplňuje esenciu Jing. Polievka zo sliepky je vhodná hlavne pre doplnenie Jinovej zložky, pri strate krvi a iných tekutín (po operácii, nadmernom potení, …). Pre rodičky podávať teplú hneď po pôrode. Mamičky ju môžu popíjať aj niekoľko týždňov. Ak nám chýba hlavne Jangová zložka čchi (vyčerpanosť, únava, strata energie, …) môžeme namiesto sliepky použiť hovädzie hlavne špikové kosti (mäso) z voľne sa pasúceho zvieraťa. Možná je aj kombinácia oboch.

Po navrátení síl odporúčam zdravé stravovanie, emocionálnu pohodu, umiernený pohyb, aby k chorobám nedochádzalo. A začnite pátrať po príčine ochorenie

Vedci prišli na to, že vývar z kostí ovplyvňuje pohyb bielych krviniek, čím znižuje vedľajšie účinky zápalu a „nakopne“ imunitný systém. Viac info

Ustrice sú po materskom mlieku pravdepodobne najvýživnejšia potravina na svete. Čítajte ďalej

8 470 pozretí

Ak kliknete ľavou myšou na ľubovoľné na modro zafarbené slovo, otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budeme radi, ak nám o tom napíšete na EZOpress@gmail.com Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.