Mozog a myšlienky 2.

obrázok so súhlasom ratch0013 / FreeDigitalPhotos.net

obrázok so súhlasom ratch0013 / FreeDigitalPhotos.net

Keď ste si prečítali predchádzajúci článok tak ste si všimli, že sme doposiaľ nerozoberali vzťah vedomie – podvedomie. Toto je veľké tajomstvo, ktoré by malo byť odhalené. V skutočnosti sme kedysi mali len jedno vedomie, ktoré bolo priamym spojením oboch – vedomia a podvedomia ako to mylne chápeme dnes. Ľudská bytosť nežije len v tomto svete ale v ďalších minimálne siedmych naraz, sú to paralelné svety, ktoré sa navzájom prelínajú. Ale stále hovoríme o vedomí. Aj v ostatných svetoch. Čo je teda podvedomie? Alebo niekedy nazývané Vyššie ja? Je to tá časť nás, ktorá sa nachádza priamo u Stvoriteľa, čistá podoba našej skutočnej existencie. Keďže je v tejto hladine tak má priamo, možno trochu hrubo povedané, totálnu moc, absolútne možnosti. Plní sa neobmedzene každé každučké želanie. Nemá ale skúsenosť. Preto, lebo sme si vybrali cestu poznania došlo k rozdeleniu schopnosti tvoriť ako Stvoriteľ na vedomú a tzv podvedomú časť. V podvedomej časti sa nachádza duša. Pri vedomí je obalená jej časť tu ochranným obalom. Obal nás chráni pred chybami a obmedzuje dušu v tom, aby netvorila bez skúsenosti. Cieľom je teda aby sa spojili späť.

Zoberte si hypnózu, čo všetko človek dokáže v hypnóze spraviť. Začnú sa prejavovať skutočné možnosti, a to je práve podvedomie kde duša nie je obmedzená obalom.  Ale tu v tomto svete si nepamätá svoje možnosti. Aj veľký proroci potrebovali zapisovateľa nakoľko sa tu prejavilo ich podvedomie ale pri návrate k vedomiu si to nepamätali. Čím vyššie percento mozgu je funkčné, tým viac prerastá späť vedomie nazad do podvedomia. Stačí dosiahnuť 50%. Dnes je použitie mozgu a jeho kapacity všudy všeho priemerne len 1,75%! Čiže máme gigantickú rezervu. Vedomie a podvedomie spája sito tvorené okami. Keď sú nad sebou voľne priechodné nie je problém. Ale keď sú oká zanesené tak nie je prístup k informáciám. To sú komunikačné kanály. Kvalita je tvorená toľkokrát zdôraznenou čistotou a ušľachtilosťou povahy. Stvoriteľ nás proste vytvoril tak, aby sme keď postúpime ďalej nemali vady z predchádzajúceho levelu.

Prečo sme stvorení na obraz boží? Preto, lebo naše podvedomie je aj priamo obraz boží. Čím máte teda čistejšie spojenie – informačno energetický kanál, tak tým sa viac približujeme de facto k sebe samým. Náboženstvo tento fakt veľmi mystifikovalo a preto u ľudí vznikla nesprávna predstava o realite života.  Našej skutočnej existencie. Energie, ktoré k nám prúdia a pomáhajú nám su veľmi silné vo vianočnom období. Je to ako keby ste nejakú chvíľu neplávali proti prúdu ale nechali sa viesť spolu s ním. Uvedomíte si tú ohromnú silu, ktorá nás vyživuje a dáva nám zmysel života. Vaše želania, čím sú ušľachtilejšie, tým rýchlejšie sa splnia. Nezabúdajte len to, že vždy príde skúška či to naozaj myslíte vážne. Ak v nej obstojíte, zlo sa k Vám nikdy vracať nebude nakoľko Vaša slobodná vôľa sa už rozhodla pre ten správny výber. Obstátie v pokušení , tejto skúške, znamená to, že dostanete veľkú moc a musí byť vo Vás záruka že ju jednoducho nedokážete zneužiť voči ostatným v skutočnosti sebe samému. Sme predsa jedna bytosť s veľkým množstvom individuálnych vedomí.  Preto keď niekomu ublížite ubližujete v skutočnosti sebe. Toto je vlastne aj základom karmy. Keď si ublížim tak duša potrebuje zistiť prečo. Vymenia sa úlohy obeť – utláčateľ a po tejto skúsenosti duša pochopí, že sloboda výberu je obrovský dar a stane sa schopnou si vybrať lepšie riešenie. Toto je aj dôvod prečo náhoda neexistuje. Všetko sa deje na správnom mieste a v správny čas. Buďte vďačný za všetko čo takto získate, to pomyselné dobré aj zlé. Je to totiž priama cesta k pokroku. Keď sa vyčerpajú skúsenosti, ktoré túži duša nabrať bude žiť nekarmickým spôsobom života a môže sa vyvíjať ďalej inde, vo svetoch kde platia iné pravidlá. Preto aj platí pravidlo: Nečiň druhému to čo nechceš aby činili Tebe. Prikázania majú veľmi hlboký význam, treba ich správne pochopiť.

Regenračné centrum

2 830 pozretí

Ak kliknete ľavou myšou na ľubovoľné na modro zafarbené slovo, otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budeme radi, ak nám o tom napíšete na EZOpress@gmail.com Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.