Terapia tmou

Obrázok so súhlasom khunaspix/FreeDigitalPhotos.net

Obrázok so súhlasom khunaspix/FreeDigitalPhotos.net

Terapia tmou vychádza z tibetskej tradície zvanej yangtik, kde je braná ako vrchol cesty k zasväteniu. Pri pobyte v tme je obmedzené zmyslové vnímanie. V závislosti na dĺžke pobytu sa objavujú psychické obrazy, vnemy, prežívajú sa emócie, vznikajú vízie a vynárajú sa spomienky dávno zabudnuté a to niekedy veľmi intenzívne. Oproti normálnemu životu je to obrovská zmena pretože v bdelom stave sme každú sekundu atakovaní stovkami vnemov, ktoré odvádzajú našu pozornosť od nás samých a od nášho vnútra. Pobyt v tme je o vás, o sebapoznaní, utriedení si myšlienok a o regenerácii.

Pobyt v úplnej tme má blahodárny vplyv na ľudský organizmus. Za tmy sa totiž v ľudskom tele tvorí hormón melatonín, ktorý spomaľuje proces starnutia a nádorové bujnenie v organizme. Preventívne pôsobí aj proti kardiovaskulárnym ochoreniam. Terapia prinavráti stratenú energiu a posilní imunitný systém. Pomáha hlavne ľuďom s náročným povolaním – ako prevencia proti vyhoreniu a stresu.

Princípom terapie je pobyt v úplnej tme dvadsaťštyri hodín denne, po dobu minimálne troch až siedmych (alebo aj viac) dní. Každý účastník sa môže rozhodnúť sám, či bude počas pobytu jesť, či držať pôst. Sprievodca (opatrovník) chodí za klientami každý deň a hovorí s nimi o tom čo vidia, vnímajú a prežívajú. U každého účastníka sú zážitky individuálne – jeden vidí obrazce, ďalší tiene, niekto cvičí, alebo sa venuje meditácii. Po týždni cítite príval energie, radosť zo života. Niektorí tvrdia, že im to zmenilo život a objavili v sebe tvorivý potenciál.

2 546 pozretí

Ak kliknete ľavou myšou na ľubovoľné na modro zafarbené slovo, otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budeme radi, ak nám o tom napíšete na EZOpress@gmail.com Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.