Mrkvovo-banánový RAW dezert

Aj Vám sa často po odšťavení mrkvy zvýši mrkvová drť a neviete čo s ňou?

Zdraví ľudia si z nej môžu pripraviť rôzne jedlá na slano aj na sladko. Ja nemám rád dlhé a zložité prípravy a preto uprednostňujem pár minútové recepty. Prinášam Vám zopár z nich:

So strúhaným zelerom a avokádom je chutná pomazánka. Nezabudnite pre chuť pridať prírodnú soľ a pre zdravie kurkumu a čierne korenie. Ale môžete ju pridať do ľubovoľného zeleninového šalátu, poprípade aj do polievky, alebo k inej tepelne upravovanej zelenine.

Ingrediencie sladkého dezertu:
– mrkvová drť
datle
kakao
– banán
kokosový olej
kešu, alebo iné orechy, či semiačka – ak máte čas, tak ich vopred namočte do vody, aby ste eliminovali fytáty a enzýmové inhibítory a stali sa tak ľahšie stráviteľnými – viac v článku, alebo na obrázku

Najprv pomelieme na jemno datle, potom pridáme všetky ostatné ingrediencie a melieme kratšie, alebo dlhšie podľa toho, či chceme, aby sme cítili pod zubami väčšie, alebo menšie kúsky orechov. V prípade, že to dáme do mixéra, získame úplne jemnú pastu. Ak sa nám to lepí na steny mixéra, musíme priliať viac kokosového oleja.

Množstvá nie sú uvedené zámerne, lebo každý to má rád ináč. Niekto sladšie, niekto menej. Niekto tvrdšie, niekto tekutejšie.

Ingrediencie môžete meniť podľa ľubovôle. Ja si to rád polejem sezamovou pastou Tahini. A pijem k tomu kokosové mlieko. Niekto si na to dá celé nemleté orechy, alebo lúpané konopné semienka.

Hmotu možno tiež vytvarovať do formy dezertných guličiek, ktoré môžete obaliť v strúhanom kokose, alebo konopných semienkach.

Foto autor: Peter Tóth

Mixér Blender G21 Perfect smoothie maker - RAW mixér

Mixér Blender G21 Perfect smoothie maker – RAW mixér

Ďalšie zdravé recepty

Knihy z kategórie: RAW – živá strawa, vitariánstvo

RAW potraviny

Mixér, odšťavovač, sušičky, krájače na zeleninu

2 930 pozretí

Ak kliknete ľavou myšou na ľubovoľné na modro zafarbené slovo, otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budeme radi, ak nám o tom napíšete na EZOpress@gmail.com Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.