Ako nám múka zalepila mozog a cukor zničil zdravie

obrázok so súhlasom Ambro / FreeDigitalPhotos.net

obrázok so súhlasom Ambro / FreeDigitalPhotos.net

Cukrovka, obezita, migréna, epilepsia, depresia, skleróza multiplex, Alzheimer či Parkinson, rakovina, srdcovocievne ochorenia, …
Verili by ste, že príčinou je nesprávne stravovanie? Presnejšie povedané metabolický syndróm, ktorý vzniká tak, že počas celého života máme zvýšenú hladinu glukózy v krvi. U každého jedinca sa to potom prejaví nejakou inou chorobou, pretože všetci máme v hlave iné nezdravé myšlienky a prežívame iné emócie, ktoré podľa povahy určia, na akom orgáne sa bude choroba demonštrovať. Jednoducho povedané, je to absencia skutočnej lásky a radosti v živote = šťastia.

Ako z toho von sa dozviete v niekoľkých častiach prednášky Petra Tótha: Ako nám múka zalepila mozog a cukor zničil zdravie.

Vo videách nájdete odkazy, ktoré Vám otvoria ďalšie články a videá so súvisiacimi informáciami a hlbším objasnením problematiky. Stačí kliknúť na políčko kde je napísané „klik“.

Všetky spomínané produkty si môžete zakúpiť v obchode BIOpotraviny RAJ

  • Tabuľka potravín s Glykemickým indexom a Glykemickou náložou
  • Tabuľka potravín ktoré obsahujú di a polysacharidy a pri liečbe ich potrebujeme z jedálnička vylúčiť

Ideálne zloženie jedálnička:

Z toho sacharidy by mali byť hlavne listová zelenina – vláknina, kyslé bobuľovité ovocie, …

Pokračovanie si budete môcť vypočuť na prednáškach Petra Tótha v Košiciach, alebo v iných mestách Slovenska. Na doplnenie informácií Vám odporúčame prečítať článok a popočúvať rozhovor s Petrom Tóthom vysielaný v Rádiu Slobodný vysielač:

 

Informácie o tomto type stravovania v podaní Vlada Zlatoša:

 

Odkazy na rôzne štúdie o prospešnosti nízkosacharidovej a paleo výživy nájdete v nasledovnom videu v podaní PaedDr. Vlada Zlatoša, PhD (športovec, tréner i expert na optimálnu výživu a funkčnú kondíciu) a MUdr. Michala Pijáka (internista, hepatológ, reumatológ, klinický imunológ a alergológ, … so 7 atestáciami)

9 029 pozretí

Ak kliknete ľavou myšou na ľubovoľné na modro zafarbené slovo, otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budeme radi, ak nám o tom napíšete na EZOpress@gmail.com Ďakujeme

Komentáre sú vypnuté.