Tajomstvo vitamínu C a príprava elixíru mladosti

Odpradávna alchymisti hľadali elixír mladosti. Na internete sa objavili mnohé „zázračné“ uzdravenia s jednoduchými receptami a megadávkami vitamínu C pomocou ktorých si ľudia uľavili pri problémoch s platničkami, opravili zuby, zlikvidovali alergiu, definitívne skoncovali s chrípkou, … a dokonca zmizli aj všetky vrásky z čela!

Vitamín C naozaj pomáha pri prechladnutí… ale v konských dávkach. Tvrdia to fínski vedci: 

O tomto elixíre mladosti a vitamíne C rozpráva vo videu Tomáš Kašpar – autor knižiek v ktorých odhaľuje mnohé utajované skutočnosti o tom, ako byť zdravý.

Človek by mal skonzumovať minimálne 75 mg vitamínu C denne, no málo kto to dodržiava. Výborný spôsob ako do seba dostať primeranú dávku vitamínu C bez tráviacich problémov je vo videách popisovaný Elixír mladosti.

mixéry-perfect-smoothie

Pre viac info klik na obrázok

My sme tento recept obohatili o ďalšie dôležité látky. Čo teda budete potrebovať?

Zmes po zmixovaní skladujte v chladničke a spotrebujte do 2-3 dní, pretože začne kysnúť. Po vypití každej dávky si prepláchnite zuby čistou vodou aby Vám kyselina neleptala zuby.

Ak nemáte času mixovať, nevadí. „Posoľte“ si paradajku vitamínom C a môžete aj himalájskou soľou, alebo vyššie uvedenými práškami.

Prajeme dobrú chuť a ešte pripájame zopár potrebných informácií o Vitamíne C.

Na to aby sa syntetický vitamin C dobre vstrebal je potrebné ho kombinovať s prírodným C-čkom alebo použite najideálnejšiu – lipozomálnu formu C vitamínu, ktorý sa vstrebáva takmer na 100%.

Vitamín C (kyselina askorbová) je vo vode rozpustná výživná látka nevyhnutná k životu a udržaniu telesného zdravia, v ľudskom tele plní veľa dôležitých funkcií.

Odporúčaná denná dávka je 75 mg. Zvýšené dávky vitamínu C by mali užívať predčasne narodení novorodenci, tehotné a dojčiace ženy, osoby pracujúce v infekčnom alebo stresovom prostredí. Fajčiarom sa odporúča dvojnásobná odporúčaná denná dávka.

Vitamín C je dôležitý pre dostatočnú tvorbu kolagénu, čím sa zabezpečuje správna funkcia krvných ciev, kostí, chrupaviek, ďasien, zubov, pokožky, nervového systému, prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom, zvyšuje vstrebávanie železa, …

Všetky informácie uvedené na tejto stránke sú len súborom informácii z voľne dostupných domácich a zahraničných zdrojov a za žiadnych okolností nenavádzajú zákazníkov k tvrdeniam, že majú tieto produkty liečivé účinky.

5 294 pozretí

Ak kliknete ľavou myšou na ľubovoľné na modro zafarbené slovo, otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budeme radi, ak nám o tom napíšete na EZOpress@gmail.com Ďakujeme

Komentáre sú vypnuté.