Tajomstvo vitamínu C a príprava elixíru mladosti

Odpradávna alchymisti hľadali elixír mladosti. Na internete sa objavili mnohé „zázračné“ uzdravenia s jednoduchými receptami a megadávkami vitamínu C pomocou ktorých si ľudia uľavili pri problémoch s platničkami, opravili zuby, zlikvidovali alergiu, definitívne skoncovali s chrípkou, … a dokonca zmizli aj všetky vrásky z čela!

Vitamín C naozaj pomáha pri prechladnutí… ale v konských dávkach. Tvrdia to fínski vedci: 

O tomto elixíre mladosti a vitamíne C rozpráva vo videu Tomáš Kašpar – autor knižiek v ktorých odhaľuje mnohé utajované skutočnosti o tom, ako byť zdravý.

Človek by mal skonzumovať minimálne 75 mg vitamínu C denne, no málo kto to dodržiava. Výborný spôsob ako do seba dostať primeranú dávku vitamínu C bez tráviacich problémov je vo videách popisovaný Elixír mladosti.

My sme tento recept obohatili o ďalšie dôležité látky. Čo teda budete potrebovať?

paradajka-napoj-dzus-freepngfuel

Zmes po zmixovaní skladujte v chladničke a spotrebujte do 2-3 dní, pretože začne kysnúť. Po vypití každej dávky si prepláchnite zuby čistou vodou aby Vám kyselina neleptala zuby.

Ak nemáte času mixovať, nevadí. „Posoľte“ si paradajku niektorým z práškov s vitamínom C a môžete aj himalájskou, či praidskou soľou zmiešanou v pomere 3:1 s draselnou soľou

Prajeme dobrú chuť a ešte pripájame zopár potrebných informácií o Vitamíne C.

Na to aby sa syntetický vitamin C dobre vstrebal je potrebné ho kombinovať s prírodným C-čkom alebo použite najideálnejšiu – lipozomálnu formu C vitamínu, ktorý sa vstrebáva takmer na 100%. Riešením je použiť prírodnú citronku do nápoja, či taký vitamín C, ktorý je rozpustný nie len vode, ale aj v tuku.

Vitamín C (kyselina askorbová) je vo vode rozpustná výživná látka nevyhnutná k životu a udržaniu telesného zdravia, v ľudskom tele plní veľa dôležitých funkcií.

Odporúčaná denná dávka je 75 mg. Zvýšené dávky vitamínu C by mali užívať predčasne narodení novorodenci, tehotné a dojčiace ženy, osoby pracujúce v infekčnom alebo stresovom prostredí. Fajčiarom sa odporúča dvojnásobná odporúčaná denná dávka.

Vitamín C je dôležitý pre dostatočnú tvorbu kolagénu, čím sa zabezpečuje správna funkcia krvných ciev, kostí, chrupaviek, ďasien, zubov, pokožky, nervového systému, prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom, zvyšuje vstrebávanie železa, …

Ak sa Vám článok páčil, vopred ďakujeme za jeho zdieľanie:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
7 406 pozretí

Všetky informácie uvedené na stránkach EZOpress sú od nezávislých prispievateľov, alebo len súborom informácii z voľne dostupných domácich a zahraničných zdrojov a za žiadnych okolností nenavádzajú čitateľov nahrádzať bežnú nevyhnutnú lekársku starostlivosť, či urgentnú medicínu, ani k tvrdeniam o liečivých účinkoch produktov, či postupov. Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi tejto stránky, ktorá nenesie zodpovednosť za nesprávne informácie.
EZOpress dáva priestor na slobodu prejavu a právo na informácie, ktoré zaručuje Ústavný zákon č. 460/1992 Zb. čl. 26 Ústavy SR.
...Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu...

Ak kliknete ľavou myšou na ľubovoľné na modro zafarbené slovo, otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budeme radi, ak nám o tom napíšete na EZOpress@gmail.com Ďakujeme