Ako sa chrániť prirodzenou cestou proti rakovine pľúc

Veda už skôr preukázala, že vitamín D chráni pred rakovinou svojím anti-neoplastickým účinkom a reguláciou apoptózy, teda programovania zániku bunky. Doposiaľ však bolo len málo štúdií spojených priamo s vitamínom D a rakovinou pľúc.

pluca

Free photo www.pixabay.com

Predošlé štúdie na zvieratách zistili, že vitamín D môže znížiť rozsev rakoviny z pľúc do iných orgánov.
V snahe zistiť vzťah medzi hladinou vitamínu D a rizikom vzniku rakoviny pľúc výskumníci nedávno vykonali meta-analýzu dvanástich štúdií zahŕňajúcich celkom 288,000 ľudí.

Meta-analýza vyvodila následovné závery:

Ľudia s vysokou hladinou vitamínu D majú o 12 až 17 percent nižšie riziko vzniku rakoviny pľúc.
Avšak, aj keď výsledky sú pozoruhodné, táto meta-analýza bola asociačná a nie je priamym dôkazom toho, že vitamín D skutočne riziko rakoviny znižuje. Na potvrdenie tohoto predpokladu sú potrebné klinické štúdie, ktorých sa hádam skoro z vôle zdravotníctva dočkáme.

Zdá sa, že nekonečné zbieranie dôkazov a obhajovanie prirodzených výživových látok je jeden nekonečný proces, v ktorom sa snažíme presvedčiť sudcu, konvenčnú medicínu o tom, že tieto látky majú svoju moc a predovšetkým od nich závisí naše zdravie.

Zdroj: vedomec.com

1 409 pozretí

Ak kliknete ľavou myšou na ľubovoľné na modro zafarbené slovo, otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budeme radi, ak nám o tom napíšete na EZOpress@gmail.com Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.