Lacné paradajky – podvod na spotrebiteľoch!

paradajka rajčina

Rajčiny. Nakupovať tie naše, či akciovky z dovozu? Často sa v supermarketoch stretávame s paradajkami zo vzdialených destinácií. Mnohokrát ich zakúpite i za neskutočne mega-nízke ceny. Bohužiaľ málo zo spotrebiteľov vie, že tento typ paradajok sa zbiera v stave takzvanej „technickej zrelosti“, čo v preklade znamená, že sa plody zbierajú ešte zelené, aby prežili dlhú cestu k spotrebiteľovi. Plne nedozretý plod nielenže nemá a nikdy nebude mať toľko živín, na ktoré potrebuje blahodárne slnko, ale zelené plody paradajky obsahujú i vyššiu hladinu nebezpečného Solanínu. Následne sa paradajky “dofarbujú“ už počas prepravy vo vnútri kamiónov. Odtieň sfarbenia, ktoré imituje dozretie plodu, si určuje odberateľ. Na sfarbovanie sa používajú takzvané “Banánové plyny“. Takže nakupovať dovážané „akciovky“, či tie naše. Sú tie naše dostupné i v zime? Odpoveď na tieto, ale aj iné otázky, sme sa vybrali hľadať na farmu Babindol neďaleko Nitry.

Autor videa: Potravinový Kritik Patrick Linhart, BSc bude prednášať aj na Zdravých vianočných trhoch

Regenračné centrum

Pozrite si reportáž časopisu Šifra s videom Plastový oceán, alebo ako sa v Španielsku „vyrábajú“ paradajky pre európsky trh, ktoré by miestni nevzali do úst:

1 385 pozretí

Ak kliknete ľavou myšou na ľubovoľné na modro zafarbené slovo, otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budeme radi, ak nám o tom napíšete na EZOpress@gmail.com Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.