Pokojný bojovník – film

Film Pokojný bojovník podľa románu Dana Millmana „Cesta pokojného bojovníka“, príbehu, čiastočne autobiografického, čiastočne fiktívneho.

Millman: Cesta pokojneho bojovnika

Hlavnou postavou je Dan, ktorý je študentom na U. C. Berkeley. Dan má všetko, čo študent vysokej školy chce. Ma dobrý vzhľad, slávu, dobrých priateľov, pozornosť dievčat a v neposlednom rade talent na gymnastiku, ktorá je jeho vášňou a sníva o olympiáde. Stále je nešťastný, vnútorne nespokojný a máva problémy so spánkom. Až kým v jednu noc nestretne duchovného sprievodcu. Dan ho hneď v prvý večer nazve Sokrates. Tento muž je vyspelou bytosťou, ktorá Dana postupne a pomaly vedie po ceste k sebe samému a ukáže mu duchovné cvičenia, ktoré vedú k múdrosti. Zasväcuje ho do filozofie „pokojného bojovníka“, ktorá sa zakladá na presvedčení, že všetko je ovládané našou mysľou, že všetci máme neobmedzený potenciál a že náš život je nekonečnou cestou.

Ťažký úraz ale všetko zmení. Dan pochopí, že k tomu, aby našiel svoju cestu a stal sa pokojným bojovníkom, sa musí ešte veľa učiť, mnohé prekonať a veľa vecí naopak opustiť. Film pojednáva o protirečeniach v našom vnútri.

1 798 pozretí

Ak kliknete ľavou myšou na ľubovoľné na modro zafarbené slovo, otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budeme radi, ak nám o tom napíšete na EZOpress@gmail.com Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.