SEN Slovensko a Česko – na pomoc ľuďom v duchovnej kríze.

Zakladateľkou SEN Slovensko a Česko je Júlia Sellers, autorka knihy Videl som to zajtra, ktorá skúma mimotelové zážitky ako súčasť duchovného vývoja jednotlivca. Na vzniku SEN Slovensko a Česko sa podieľala aj medzinárodná mimovládna organizácia Aurisong, z.s.

SENSEN Slovensko a Česko je súčasťou medzinárodnej organizácie ISEN. ISEN združuje predstaviteľov z rôznych krajín sveta za účelom poskytovania poradenstva pri riešení otázok súvisiacich s duchovným vývojom a duchovným rastom (spiritual emergence), ako aj stavom duchovnej núdze v rámci prežívania individuálnej duchovnej krízy (Spiritual Emergency). Až do roku 2017 bol ISEN súčasťou americkej nadácie The Grof Foundation, ktorú založil americký psychiater českého pôvodu Stanislav Grof, známy ako zakladateľ transpersonálnej psychológie ako aj hnutia na podporu duchovnej krízy a duchovného rastu ako nepatologickej súčasti duševného zdravia.

isenISEN, ako aj jej slovenská a česká sekcia, má za cieľ poskytovať platformu spolupráce, ktorá spája siete SEN po celom svete. Poskytuje pritom podporu všetkým tým, ktorí chápu svoje duchovné skúsenosti a zážitky z duchovnej krízy, ako súčasť svojej duchovnej evolúcie, nie ako duševnú chorobu. ISEN zvyšuje povedomie o existencii integrálneho rámca v oblasti duševného zdravia, ktorý je vnímaný na nepatologickej báze.

Máte za sebou duchovné skúsenosti, ktoré vo Vašom živote zanechali radikálny vplyv?
Potrebujete ich hlbšie pochopiť a zároveň sa cítite izolovane alebo nepochopení?
Prechádzanie duchovnou krízou je v živote každého jednotlivca vlastne bežné, aj keď na prvý pohľad sa tento proces môže zdať veľmi znepokojujúci. Duchovná kríza v rámci ktorej cítite, že sa Vám pod nohami rúca celý svet, môže byť v konečnom dôsledku súčasťou cesty k veľmi pozitívnej duchovnej transformácii. Činnosť ISEN sa dá stručne charakterizovať v jej nasledovnej vízii: Veríme v svet, v ktorom všetky národy a rôzne kultúry sú pripravené akceptovať duchovný rast ako súčasť života každého jednotlivca, aby tak prispeli k pozitívnemu posunu smerom k vyššiemu stupňu vedomia pre celé ľudstvo.

527 pozretí

Ak kliknete ľavou myšou na ľubovoľné na modro zafarbené slovo, otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budeme radi, ak nám o tom napíšete na EZOpress@gmail.com Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.