P.K. – ocenený indický film otvorene kritizujúci náboženstvá

Zvedavý cudzinec s odstávajúcimi ušami z inej planéty pristane na planéte Zem tak, ako ho pán Boh stvoril, na jeho planéte sa totiž oblečenie nenosí. Na krku mu bliká krásny náhrdelník, ovládač, ktorým si môže kedykoľvek privolať svoju kozmickú loď. Prvý človek, ktorého stretne, návštevníkovi z inej planéty, tento „šperk“ strhne a utečie s ním. P.K., meno, ktoré mimozemšťan neskôr dostane, je tak uväznený na Zemi, kým svoj náhrdelník nezíska späť. Ale kde ho hľadať? Postupne začína spoznávať náš svet a čelí nástrahám, ktoré prináša.

pk-film

Film žartuje o slabostiach pozemšťanov, predovšetkým o ich súperiacich náboženstvách a tiež poukazuje na rozporuplné spoločenské pravidlá v Indii. P.K. nevie, ktorého Boha má hľadať, ktorý z mnohých Bohov, ktorých ľudia uctievajú, je ten pravý. Takže sa modlí k všetkým, chodí do rôznych chrámov, kostolov, robí rôzne rituály všetkých možných náboženstiev od kresťanstva, cez hinduizmus, budhizmus, sikhizmus, džinizmus až po islam…

Film s českými titulkami si môžete pozrieť na stránke www.tarak.cz

P.K. sa stal doteraz najvýnosnejším indickým filmom všetkých čias a v kinách v USA zarobil viac ako desať miliónov amerických dolárov.

Do polovičky sa to dalo v pohode pozerať, ale od polovičky to bolo fantastické. A na konci ma to chytilo… csfd.cz

1 171 pozretí

Ak kliknete ľavou myšou na ľubovoľné na modro zafarbené slovo, otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budeme radi, ak nám o tom napíšete na EZOpress@gmail.com Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.